Karusloomafarmide keelustamine ei ole poliitilise maailmavaate küsimus

23 Riigikogu liiget algatasid täna taas eelnõu karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Nähtamatud Loomad kiidab algatuse erakondlikku mitmekesisust ning rõhutab keelu olulisust ajal, mil karusnahatööstus on pankroti äärel.

Loe edasi…

Täna saab veel anda allkirju loomaturgude keelustamiseks

Nähtamatute Loomade algatust elusloomaturgude keelustamiseks on toetanud juba üle 11 000 inimese Eestis. Allkirju saab veel anda täna südaööni.

Loe edasi…

Karusloomafarmide keelustamise arutelu jätkub sügisel

Riigikogu maaelukomisjon arutles täna koos Nähtamatute Loomadega karusloomafarmide keelustamise üle Eestis. Aruteluga otsustati jätkata sügisel.

Loe edasi…

Julmus ja ebasanitaarsus jätkub Vietnami elusloomaturgudel ka pärast koroonat

Värsked kaadrid Vietnami elusloomaturgudelt paljastavad loomade väärkohtlemise ja ebasanitaarsuse, mis jätkub koroonapuhangust hoolimata.

Loe edasi…

Aita keelustada nakkusohtlikud loomaturud – allkirjasta petitsioon!

Nähtamatud Loomad kutsub Maailma Terviseorganisatsiooni ja ÜROd keelustama nakkusohtlikud loomaturud, mida peetakse koroonakriisi põhjustajaks.

Loe edasi…

Restoran Basiilik loobus puurikanade munadest

Tuntud vahemerehõnguline pererestoran, mis on pitsa- ja pastasõprade meeli rõõmustanud juba 14. aastat teatas, et sellest aastast ei kasuta nad oma toitudes enam puurikanadelt pärinevaid mune. See on suur võit loomadele, sest mõjutab väga paljude kanade elutingimusi. Eestis on kokku juba üle 80 toidesektori ettevõtte, kes on loobunud või lähitulevikus loobumas puurikanade munade kasutamisest või müügist.

Loe edasi…

Hotell Telegraaf loobub puurikanade munade kasutusest

Toidesektori ettevõtteid Eestis, kes teatavad puurivabadele munadele üleminekust, tuleb juurde pea iga nädal. Hetkel on tänu Nähtamatute Loomade järjepidevale tööle juba üle 80 restorani, hotelli, toidutootja, jaeketi jm toidusektori ettevõtte, kes on teatanud puurikanade munade kasutamisest või müügist loobumisest. Nähtamatute Loomade eesmärk on, et aastaks 2025 oleks kogu Eesti toidusektor puurivaba.

Loe edasi…

Kristina Mering: naaritsakasvatuse lõpp loob soodsa pinnase karusloomafarmide keelustamiseks

Eesti Veterinaar- ja Toiduameti andmete kohaselt ei kasvatata Eestis 2020. aasta seisuga enam naaritsaid, mis loob soodsa pinnase karusloomatööstuse keelustamiseks.

Loe edasi…

Slovakkia lõpetab kanade puuriajastu

Aastaks 2030. liiguvad kõik Slovakkia munatootjad puurisüsteemidelt edasi alternatiivsete süsteemide kasutamisele (õrrekanala, vabapidamine või mahepõllumajanduslik tootmine).

Loe edasi…

Anna oma allkiri! Nähtamatud Loomad soovib lõpetada lindude sunniviisilist surnuks söötmist

Nähtamatud Loomad alustas kampaaniat, mis kutsub Eesti restorane ja jaekette loobuma delikatessina tuntud rasvase pardi- ja hanemaksapasteedi ehk foie gras’ müügist.

Loe edasi…

FOTOD! Sõbrapäeva kallid kanalt ja tibult

Täna toimus Tallinna kesklinnas aktsioon „Kallista kana,” milles jagas möödujatele sõbrapäeva puhul kallistusi suur kanamaskott koos sõbra, tibuga. Aktsiooni eesmärgiks oli tõsta inimeste teadlikkust farmiloomade heaolust.

Loe edasi…

Baltic Restaurants Estonia loobub puurikanade munadest

Eesti juhtiv toitlustusteenust pakkuv ettevõte Baltic Restaurants Estonia AS teatas, et on võtnud omale eesmärgiks loobuda 2025. aastaks puurikanade munade kasutamisest. Otsus parandab sadade tuhandete kanade elutingimusi.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.