Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Estin

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva avaliku sektori tiimis tegutsevat Estinit.

Estin ürituse infolauas

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Hetkel naudin suve. Varasemalt aga töötasin lasteaias õpetaja assistendina. Vabal ajal meeldib mulle teha üpriski erinevaid asju – lugeda, vaadata mõnda head filmi või sarja, olla looduses ja käia jalutamas.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Umbes 4 aastat tagasi käidi meil koolis loomade heaolust rääkimas ning sealt jäi mulle kogu see teema kõrva. Hiljem hakkasin rohkem ka ise selle kohta uurima.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Ka Nähtamatutest Loomadest kuulsin ma esimest korda koolis loengus. Aastaid hiljem nägin sotsiaalmeedias Taimse Teisipäeva üleskutset tulla vabatahtlikuks ning otsustasin kandideerida. Nüüdseks olen vabatahtlik olnud juba pea 9 kuud.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Eelkõige piirdub see kogemus kooliajal ürituste läbiviimise ning korraldamisega.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Olen Taimse Teisipäeva avaliku sektori tiimis ning osalen kooliprogrammis. Seal ma olen hariduliku osa koordinaator ehk korraldan koolikokkadele koolitusi. Lihtsamalt öeldes viin kokku koolitajad ja koolikokad.
Lisaks sellele olen aidanud korraldada muid üritusi (nt Nähtamatute Loomade 5. sünnipäevapidu) ning osalesin esimest korda ka Käpakäigul infolauas.

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Olen saanud selle aja jooksul arendada oma suhtlusoskust ning saanud juurde julgust avaldada oma mõtteid ja arvamusi. Lisaks eelnevale olen omandanud palju uusi ja huvitavaid teadmisi taimsest toitumisest ning loomade heaolu parandamisest.

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Muidugi eelkõige see, et saan loomi aidata ning anda oma panuse ühiskonda puudutavates küsimustes. Suureks plussiks on ka tutvumine uute ning inspireerivate inimestega, kes jagavad minuga sarnast maailmavaadet, kuid õpetavad kõik ikkagi midagi uut ja erilist.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Leian, et iga inimene võiks panustada veidikene ühiskonda, kus me elame. Vabatahtlikuks olemine on aga muutunud minu jaoks igapäeva osaks. Kui teema ja valdkond, kus tegutseme, läheb korda, siis ei ole ka keeruline seda tasakaalu viia kõige muuga enda ümber.

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal
näinud/lugenud/külastanud?

Viimati lugesin James Clear’i raamatut “Atomic Habits.” Kindlasti soovitan kõigil lugeda, on nii mõndagi, mida oma igapäeva ellu rakendada.

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Haara kinni igast võimalusest, mis sulle pakutakse ning naudi kõike täiest südamest!

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.