Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Carol

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva avaliku sektori vabatahtlikku Carolit.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Tegutsen mitmel rindel – lisaks vabatahtlikule tööle omandan organisatsioonikäitumise magistrikraadi Tallinna Ülikoolis, töötan kliendinõustajana ja pakun vabakutselisena individuaalnõustamist, olen laulja ning laulukirjutaja. 

Vabal ajal meeldib nautida lähedaste seltsi, looduses jalutada, mängida Scrabble’it ja Yatzy’t, laulda, põnevaid filme/sarju vaadata ja sügavaid vestluseid pidada.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Eks see teadlikkus on kasvanud ajapikku, puutudes kokku asjakohase teabega. Kui omad ülevaadet selle kohta, millised loomade heaolu puudutavad probleemid eksisteerivad, siis tekib sisemine motivatsioon anda oma panus. 

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Soov panustada vabatahtlikuna tekkis mul juba ligi 5-6 aastat tagasi. Tundsin, et tahaks olla osa missioonist ja aidata neid, kes seda kõige enam vajavad. 

Nähtamatute Loomadega liitus kunagi minu sõbranna, kelle kaudu organisatsioonist esimest korda kuulsin. Sellest hetkest sai seeme idanema ja kui lõpetasin bakalaureuseastme õpingud 2020. aasta suvel, siis otsustasin kandideerida vabatahtlikuks

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Panustan Taimse Teisipäeva kampaaniasse, täpsemalt olen kooliprogrammi vabatahtlik. Käin Eesti koolides õpilastele tasakaalustatud ja tervisliku toitumise ning toitumisharjumuste mõjude teemadel ettekandeid pidamas.

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Seoses oma rolliga NL-is olen kindlasti saanud arendada oma esinemisoskust ja väljendusoskust, mis omakorda on teinud mind avalikel ülesastumistel enesekindlamaks. Olen läbi kogemuste õppinud paremini kohandama ka oma lähenemist ja suhtlust vastavalt kuulajaskonna eripäradele.

Lisaks tooksin välja selle, et olen õppinud olema rohkem kannatlik ja mõistev nende suhtes, kelle uskumused ja perspektiivid ei ühti minu omadega. Olen läbi kogemuste jõudnud arusaamale, et käitumise muutmine ei ole lihtne ja seda tuleb teha väga teadlikult.

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Mulle meeldivad NL-i inimesed ja suhtumine. Meie tiimis on siirad ja armsad inimesed, kes on alati valmis aitama ja kuulama. See on ka hästi tore, et kõik on nii töökad, targad ja sihikindlad – on tunda, et tegutsetakse südamega.  Üleüldse ollakse üksteise vastu väga mõistvad ja energia on hea.

Äge on ka see, et soovi korral on võimalik kaasa lüüa rollivälistes projektides ja korraldatakse ka palju üritusi ühisteks koosviibimisteks.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Vabatahtlikuna tegutsemine on vaba valik ja kui võetakse vastu otsus vabatahtlikku tööd teha, siis päriselt tahetakse seda teha ja panustatakse ka vastavalt. Seetõttu pean ka seda oluliseks, vabatahtlikuna on võimalik palju ära teha ja see võimaldab tegutseda rohkem nende nimel, kelle heaks ühiskonnas üldiselt vähem panustatakse.

Leian aega, sest oskan hästi oma aega planeerida ja usun, et kui inimene ikka väga tahab tegutseda, siis ei ole küsimus niivõrd ajas, kuivõrd prioriteetide seadmises.

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Viimatised pärlid, mis meenuvad:

Filmid/sarjad: Fantastic Fungi, My Octopus Teacher, Don’t Look Up, The Umbrella Academy

Raamatud: Amy Weiss “Crescendo”, Carol S. Pearson “Sisemiste kangelaste äratamine. Kaksteist arhetüüpi, mis aitavad meil leida iseennast ja muuta oma maailma.”

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Vabatahtlikuna töötamine on vaimselt rikastav ja väärt kogemus, seega kui mingi valdkond või töö on huviorbiidis, siis tasub kindlasti proovida! Vabatahtlik töö on paindlik töö, seega ajapuuduse pärast liialt ei tasu muretseda. 

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.