Nähtamatute Loomade visioon paremast loomakasvatusest algavaks valitsemisperioodiks

Seisame selle eest, et Eesti loomsete toiduainete tootmine muutuks inim- ja loomasõbralikumaks, suurendades Eesti toidujulgeolekut ja konkurentsivõimet, parendades Eesti inimeste tervist ja vähendades negatiivset keskkonnamõju.
Loe edasi…

Haned – kas ainult foie gras materjal?

Meil on käes sõbrakuu. Traditsiooniliselt tehakse sel päeval armsaid kingitusi oma lähedastele ja sõpradele. Võib-olla leidub kingikotis ka Eestis ikka veel müügil olev traditsiooniline foie gras, mõtlemata, et selle saamiseks on keegi pidama taluma kirjeldamatuid kannatusi. See keegi on olnud hani, kes sarnaselt inimestega on tundevõimeline elusolend.  Me peaksime olema juba väljakasvanud sellest ajale jalgujäänud … Continue reading “Haned – kas ainult foie gras materjal?”
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Sandra

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame videomontaaži vabatahtliku Sandrat.
Loe edasi…

Kristina Mering: põrsaste sandistamine on seatööstuse häbiplekk

Kristina Meringu arvamusartikkel Postimehes sigade heaolust Eestis, mis kutsub üles parandama loomade heaolu ja vähendama tööstusliku liha tarbimist,.
Loe edasi…

Kiri maaeluministrile sigade heaolu parandamiseks Eestis

Nähtamatud Loomad võttis ühendust Eesti maaeluministri Urmas Kruusega, et tuua veelkord tähelepanu sigade kannatustele Eesti tööstusfarmides.
Loe edasi…

Foie gras: lisame delikatessile eetilise mõõtme

25. novembril tähistati maailmas rahvusvahelist anti foie gras päeva. Foie gras’d peetakse delikatessiks, mille saamiseks hanesid või parte sundtoidetakse 4 nädalat järjest. Neid intelligentseid ja tarku linde hoitakse pisikestes puurides, kus neil pole isegi ruumi oma tiibu sirutada. Sundtoitmiseks kasutatakse mitu korda päevas pikka metallist toru, mis surutakse linnule kurku, põhjustades sellega kohutavaid piinu. Kõige selle lõpus võib hukkamine tunduda isegi pääsemisena maapealsest põrgust.
Loe edasi…

Kuidas Sinu annetus päästab kanade kangelase Matilda…

… ja kuidas Matilda päästab ülejäänud Eesti puurikanad. Detsember on imede ja heade tegude kuu. Nähtamatute Loomade selle aasta jõulukuu annetuskampaania annab Sulle erakordse võimaluse Eesti puurikanade aitamiseks ning oma heategude mitmekordistamiseks.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Carol

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva avaliku sektori vabatahtliku Carolit.
Loe edasi…

Foie gras’ ja vastutustundlik ettevõtlus

Foie gras’ on üks nendest roogadest, mille tõttu peavad tänapäeval loomad inimese maitsenaudingute pärast kannatama. Tegu on pardi või hane haigestunud maksaga, mis on enda tavasuurusest kümnekordistunud. Maks ise on sildistatud delikatessroaks, kuid maksa andnud linnud on surnud 4-nädalase julma sundtoitmise teel.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Margot

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutsute elluviimisest. Seekord tutvustame uudiskirja tiimi kordinaatorit Margotit.
Loe edasi…

10 olulist põhjust, miks mitte tarbida odavat liha

Vähesed mõistavad, kui palju meie himu odava liha, piimatoodete ja munade järele meile tegelikult maksma läheb. See on arusaadav, sest julm tööstuslik loomakasvatus on meie pilkude eest hoolikalt varjatud. Kuid lahenduste poole liikumiseks on vaja esmalt probleemi teadvustada. Peame pidama meeles, et industrialiseerunud loomakasvatus mõjutab negatiivselt nii kliimat, bioloogilist mitmekesisust kui ka pandeemiate levikut. Need … Continue reading “10 olulist põhjust, miks mitte tarbida odavat liha”
Loe edasi…

Kanade puurispidamine on paljudes riikides ebaseaduslik

Mõne nädala eest teatas Taani, et keelustab kanade puurispidamise. Paljud teised riigid nii Euroopas kui mujal maailmas on juba varasemalt otsustanud kanade puurispidamise selle julmuse tõttu seadusega keelata.   Kanade puurispidamisest on lisaks Taanile otsustatud täielikult loobuda näiteks Luksemburgis, Austrias, Saksamaal, Belgia regioonis Wallonias, Tšehhis, Slovakkias, Šveitsis, Bhutanis ja Iisraelis. Ameerika Ühendriikides on kanade puurispidamine keelustatud … Continue reading “Kanade puurispidamine on paljudes riikides ebaseaduslik”
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.