Antibiootikumikokteil Eesti loomakasvatuses

Umbes kaks kolmandikku Euroopa Liidus tarbitud antibiootikumidest antakse põllumajandusloomadele – lehmadele, kanadele, sigadele, ka kaladele. Kahjuks on Eesti Euroopa Liidus esirinnas inimeste raviks kasutatavate antibiootikumide, 3. ja 4. põlvkonna tsefalosporiinide, manustamisega põllumajandusloomadele.
Loe edasi…

Nähtamatutel Loomadel keelati avalikustada aus teavituskampaania tööstusfarmidest Eestis

Nähtamatutel Loomadel keelati pikalt planeeritud tööstusfarmide telgitaguseid avava teavituskampaania avaldamine selle ehedal kujul.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Viivi-Maria

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Viivi-Mariat.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Emily

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Emilyit.
Loe edasi…

Kuidas farmis sigade elukeskkonda rikastada?

Kodusead on loomuomaselt ülimalt uudishimulikud ning mänguhuvilised loomad. Vabas looduses kasvanud kodusead veedavad 75% päevast tuhnides, toitu otsides, juurikaid ja muud värsket materjali närides ning süües. See näitab, et kodusigadel on suur vajadus oma ümbrust uudistada ning tuhnida. Farmis saab seda võimaldada pakkudes sigadele sobivate tegelusmaterjali.
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad päästab puurikana Matilda

11. juuli varahommikul asub Nähtamatute Loomade tiim teele, et päästa ühest Eesti suurimast puurikanalast 11 puurikana – Matilda ja tema 10 kaaslast. Toimetame nad turvaliselt uude koju Tallinna lähistel, kuhu on neile rajatud kõigi mugavustega turvakodu, et nad ei peaks enam mitte kunagi puurikanala kannatusi taluma. Neid ootab ees täielik vabadus, armastav pere ja päevad … Continue reading “Nähtamatud Loomad päästab puurikana Matilda”
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Kristel

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva sotsiaalmeedia tiimi vabatahtlikku Kristelit. 
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad on nüüd 6-aastane

Nähtamatute Loomade asutaja ja tegevjuhi Kristina Meringu kõne organisatsiooni 6. sünnipäeva tähistamisüritusel
Loe edasi…

Loomasõbraliku valiku langetamine mune ostes on praegu soodsam kui kunagi varem

Hinnavaatlus suurte jaekettide e-poodides näitab – julmal viisil puurides peetud kanade munade ainuke eelis, kõige odavam hind, hakkab kaduma.
Loe edasi…

Kuidas teha munadega õige valik

Puurivabades süsteemides on templi esimeseks numbriks 0, 1 või 2, mis tähistavad vastavalt mahepidamisel kana muna; vabapidamisel kana muna ja õrrekana muna. Hoolides kanade heaolust jäta ostmata puurikanade munad, mille tempel algab number 3-ga.
Loe edasi…

10 fakti, mida tööstusfarmide kohta teadma peaksid

Kunagi tundus tööstuslik põllumajandus kui võluvits lahendamaks probleeme, mis kaasnesid kiirelt kasvava rahvaarvuga. Aastakümneid kestnud tööstuslik põllumajandus on toimunud looduse arvelt ja esile on kerkinud tõsised murekohad toidutootmise tuleviku üle.
Loe edasi…

Kõik, mida peaksid teadma algatusest End the Cage Age ehk lõpp puuriajastule

End the Cage Age (ECA) ehk lõpp puuriajastule on üleeuroopaline rahvaalgatus farmiloomade puurispidamise lõpetamiseks, millele andis oma allkirja üle 1,4 miljoni inimese.  Selles tulenevalt lubas Euroopa Komisjon vastava seadusettepaneku välja töötada. Selleks, et seadus ka vastu võetaks, on oluline, et Euroopa Liidu liikmesriigid oma toetust näitaksid.
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.